Inspirujące i ciekawe wnętrze to jeden z najlepszych sposobów, aby przyciągnąć uwagę klienta. Niebanalny wystrój i estetyka są szczególnie ważne w branży beauty. Wiedząc o tym, jak dużą rolę gra wnętrze w salonach piękności, Pixers your business razem z portalem Booksy zorganizowało konkurs “Mój salon czeka na metamorfozę”.

1 (1)

Salon Hair Fashion Studio po metamorfozie Pixers your business

Udział w nim był świetną okazją na odświeżenie wizerunku firmy, ponieważ nagrodą główną była personalizacja wnętrza. W konkursie mogli wziąć udział zarówno właściciele salonów kosmetycznych, jak i fryzjerskich. Zasady były proste: wystarczyło zgłosić swoją pracownię, dołączyć kilka zdjęć oraz udzielić odpowiedzi na pytanie dlaczego dany salon zasługuje na wygraną. Spośród wielu otrzymanych zgłoszeń zwycięskim salonem zostało Hair Fashion Studio z Zielonej Góry.

lp_booksy

Celem metamorfozy była zmiana wnętrza salonu w taki sposób, aby oddawał charakter pracowni, a zarazem zyskał nowoczesny wygląd. Zanim Pixers your business przystąpiło do działania, ściany Hair Fashion Studio pokryte były szarościami, które nadawały wnętrzu chłodnego klimatu. Ponieważ w salonie znajdowały się już kontrastowe różowe szafki oraz czarne, skórzane fotele, wiadomo było, że graficy z Pixers your business, będą chcieli zgrać kolorystycznie wszystko w spójną całość.

before2

Dawny wystrój Hair Fashion Studio.

Pracę nad projektem team Pixers your business zaczął od wizyty w salonie i omówienia szczegółów z właścicielami. Pobrane wymiary posłużyły grafikom do stworzenia unikalnego projektu, dobranego dokładnie do potrzeb salonu Hair Fashion Studio.

before3

Odcienie szarości, które panowały w salonie.

Wybór materiału padł na Vinyl Premium, ponieważ  przez długi czas zachowuje on estetyczny wygląd i jest odporny na wilgoć i zabrudzenia. Dodatkowo jest ekologiczny i bez problemu można usunąć z niego zanieczyszczenia.

Styl zastosowany wewnątrz salonu to rysunek żurnalowy, ponieważ jak twierdzi Adam Strzelczyk, grafik z Pixers your business: “Technika akwareli, popularna w tym stylu, odznacza się lekkością i delikatnością, dlatego pasuje do branży beauty”. Rozjaśnione wnętrze optycznie zyskało więcej przestrzeni. Ta na pozór niewielka zmiana, nadała pracowni oryginalny i jedyny w swoim rodzaju design.

2

Jak widać wszystko zostało na swoim miejscu, wnętrze zyskało nowego designu.

3

Piękne wzory stworzone z udziałem grafików Pixers your business.

 „Jesteśmy zachwyceni efektem. Klientom bardzo się podoba. Niektórzy nawet myśleli, że to wszystko jest namalowane ręcznie. Dziękujemy bardzo za realizację. Polecamy Państwa firmę wszystkim, którzy poszukują takich rozwiązań.” – podsumowują właściciele salonu.

PIE_0862-Edit (1)

Nowe elementy aranżacji wnętrza.

W zamyśle chodziło o przyciągnięcie uwagi klientów nietypowym wizerunkiem, ale także o pozytywne emocje towarzyszące zmianom. A te zawsze dobrze wpływają nie tylko na jakość pracy, ale i na zadowolenie gości. W końcu piękne i gustowne pomieszczenia czynią wizytę u fryzjera jeszcze przyjemniejszą i bardziej odprężającą. Spersonalizowane wnętrza wzbudzają ogromne zainteresowanie i sprawiają dobre wrażenie. W efekcie przekłada się to na większą liczbę rekomendacji oraz nowych klientów.