Personalizowanie przestrzeni to nowy trend, który pozwala sprawić, aby nasze mieszkanie było odbiciem naszej osobowości. Dzięki dobrze dobranym dodatkom możemy w prosty sposób nadać przestrzeni charakteru i sprawić, że będzie jedyna w swoim rodzaju. Jednym z takich dodatków są fototapety, na których dzięki nowoczesnej technologii możemy wydrukować co tylko przyjdzie nam do głowy i stworzyć swoje własne wnętrze marzeń.

aranz5

Wiedząc, na jaką powierzchnię zamierzamy nakleić fototapetę wybieramy dowolny wzór. Przy tym kroku ważne jest, by dopasować motyw do danego pomieszczenia, ponieważ odpowiednia fototapeta może dodać mu przestrzeni i przenieść Cię w świat wyobraźni… To wszystko brzmi pięknie, ale zdajemy sobie też sprawę, że życie to ciągłe zmiany i nawet najpiękniejsza grafika może po jakimś czasie znudzić się lub po prostu przestać pasować do Twojego wnętrza. Co wtedy?

aranz4

Na szczęście i z takiej sytuacji jest wyjście, ponieważ istnieją fototapety wielokrotnego użytku, które można odklejać i przyklejać w innych miejscach, nie pozostawiając jednocześnie żadnych śladów na ścianach. Materiał, na którym są powstają nazywa się Pixerstick. W jednej chwili możesz ściągnąć ze ściany jedną fototapetę i przechować ją na papierze, na którym została dostarczona i zastąpić ją kolejną.

aranz1

Czym jest Pixerstick?

W Pixersticku jedna strona materiału, na którym została nadrukowana wybrana przez Ciebie grafika będzie od razu pokryta klejem. Wystarczy, że zdejmiesz folię zabezpieczającą i dekoracja jest już gotowa do przyklejenia. Co ważne nie musisz umieszczać jej wyłącznie na ścianie, równie dobrze możesz wybrać meble, drzwi, szyby, płytki i różne przedmioty codziennego użytku.

aranz2

O czym należy pamiętać?

Samo naklejenie fototapety jest banalnie proste, szczególnie, że jeśli coś nam nie wyjdzie, możemy ją odkleić i ponowić próbę. Bardzo ważne jest jednak wcześniejsze przygotowanie powierzchni, do której będziemy przyklejać dekorację.

Należy pamiętać o tym, by:

  • ściana (lub inna powierzchnia) była całkowicie gładka, sucha i czysta,
  • sprawdzić czy fototapeta ma na pewno właściwy wymiar – wystarczy przyłożyć ją do wybranej powierzchni zanim odkleimy folię zabezpieczającą,
  • poukładać sobie kawałki po kolei, jeżeli nasza fototapeta jest duża i składa się z kilku części,
  • zacząć montowanie od góry (możesz również poprowadzić na ścianie delikatną pionową linię, która będzie wyznaczać brzeg fototapety)

aranz3

Podsumowując, fototapeta samoprzylepna…

  • ma klejącą warstwę, którą należy przyłożyć do wybranej powierzchni – nie potrzebujesz żadnego dodatkowego kleju,
  • jest wielokrotnego użytku,
  • jest prosta w montażu,
  • po odklejeniu nie zostawia żadnych śladów na ścianie,
  • charakteryzuje się drukiem wysokiej jakości, który pozwala stworzyć w danym wnętrzu niepowtarzalny klimat,
  • nadaje się do przyklejenia również w pomieszczeniach o asymetrycznych ścianach.

Należy jedynie pamiętać, by nie zabrudzić warstwy z klejem, bo może to utrudnić, lub nawet uniemożliwić ponowną aplikację.