W biznesie wystrój wnętrz odgrywa ogromne znaczenie. Ten elegancki, wykonany ze smakiem i pomysłem, jest synonimem profesjonalizmu właścicieli. Ten niedbały i przypadkowy nie przedstawia zaś biznesu w korzystnym świetle. Nie budzi naszego zaufania i nie zachęca do ponownego odwiedzenia danego salonu czy gabinetu. Co więcej, sprawia też, że odradzamy tę wizytę naszym znajomym czy rodzinie.

Trudno się temu dziwić. Jak wykazują badania, zdecydowana większość z nas (ok. 70%) wraca do miejsc, w których została obsłużona fachowo, w miłej atmosferze i przyjaznym wnętrzu.

Dotyczy to zwłaszcza salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Jeśli już mamy wydać pieniądze na wysokiej jakości i często nietanie usługi, chcemy pełnego komfortu i zadowolenia w 100%. W miłym dla oka wnętrzu o to zadowolenie znacznie łatwiej. A ono przekłada się nie tylko na chęć ponownego skorzystania z usług, ale i przekazanie informacji dalej. Co 4 klient w dobrym salonie fryzjerskim pojawia się z polecenia. Taka promocja zdecydowanie obniża koszty na reklamę i przekłada się na lojalność klientów.

Zdjęcia, fototapety czy naklejki na ścianę potrafią być inspiracją dla wielu klientów. Chcą mieć tak samo zdrowe włosy jak te prezentowane na zdjęciach, dlatego gotowi są zainwestować w dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki temu szybko stają się stałymi klientami, a ich przywiązanie do marki wzrasta. Właściciel dobrego salonu potrafi to wykorzystać i rozszerzyć gamę usług fryzjerskich do tych wykraczających poza ścinanie i farbowanie. Jego przychody wzrastają, a klientów przybywa.

   W doborze odpowiedniej fototapety do salonu fryzjerskiego, najważniejsza jest charakterystyka klientów. Jeśli salon jest miejscem z „wyższej półki”, do którego klienci przychodzą przede wszystkim po ekstrawaganckie uczesania, warto wybrać taki obraz, który pokaże pomysłowość i nieszablonowość fryzjerów. Jeśli specjalizuje się we fryzurach ślubnych, można śmiało pokazać to na wybranych fototapetach i naklejkach. Z kolei jeśli jest to salon nastawiony na wszechstronne usługi fryzjerskie, warto pokazać  przede wszystkim zdrowe i piękne włosy.

Pamiętajmy też o panach, którzy coraz częściej i chętniej odwiedzają salony fryzjerskie. Co najważniejsze, nie przychodzą już tylko na ścięcie się „na krótko”. Mają konkretne życzenia co do swojego uczesania i są coraz bardziej wymagającymi klientami. 68% mężczyzn zwraca uwagę na wystrój wnętrza. Nie dziwi to, biorąc pod uwagę fakt, że są wzrokowcami.

Wybraliśmy dla Was propozycje, które doskonale sprawdzą się zarówno w renomowanych salonach fryzjerkich, jak i tych, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Znajdziecie je na naszej stronie.

Rzućcie także okiem na nasze inspiracje. Niesamowite, prawda?