TOP

Czarno na białym – jak dekorować za pomocą naklejek ściennych

Czarno na białym – jak dekorować za pomocą naklejek ściennych

Naklejki ścienne, zwane również ściennymi tatuażami, stanowią wspaniałą alternatywę dla fototapet. Są łatwe w użyciu, a przy tym niezwykle dekoracyjne – wystarczy, że nakleisz je w widocznym miejscu pomieszczenia, by zyskało ono nowe oblicze. I choć wybór naklejki wydaje się banalnie prosty, to mogę was zapewnić, że samo jej naklejenie jest o wiele prostsze niż odpowiednie dobranie pasującego do wnętrza motywu oraz jego rozmiaru. Przy tego rodzaju dekoracji ważne jest zarówno wyważenie, jak i odrobina szaleństwa – a wszystko zależy od kontekstu.

W jaki sposób nakleić naklejkę ścienną?

Tego dowiecie się z naszej instrukcji dostępnej tutaj. W skrócie: jej instalacja polega na odpowiednim balansowaniu pomiędzy klejącą powierzchnią naklejki a ścianą, przy jednoczesnym powolnym odklejaniu papieru podkładowego i operowaniu tzw. raklą, czyli plastikową łopatką z filcowym zakończeniem, która ma ułatwić wygładzanie naklejki. Na koniec pozostaje wygładzenie naklejki oraz zdjęcie papieru zabezpieczającego wydruk. Naklejka będzie wyglądała estetycznie, jeśli tylko wykażemy się odrobiną wysiłku przy jej instalacji. Powoli wygładzajmy jej powierzchnię tak, aby przede wszystkim uniknąć bardzo niechcianych pęcherzyków powietrza (te małe, jeśli już powstaną, polecam przebić cienką igłą, po malutkiej dziurce nie zostanie ślad!).

Co zatem z wyborem naklejki?

Należy pamiętać, że naklejki ścienne można wykonać jedynie z plików wektorowych dostępnych w naszej bazie. Są to pliki graficzne, które w przeciwieństwie do plików rastrowych, czyli np. zdjęć, nie tracą swojej jakości przy zmianie ich wielkości. Obrazek wektorowy ma zazwyczaj gładkie kontury, co umożliwia jego wycięcie z białego tła. No właśnie, szukając na naszej stronie grafik na naklejkę ścienną, wybierajcie opcję „z białym tłem”.

Wybór rozmiaru

Kiedy już uporacie się z wyszukiwaniem, warto pamiętać, że w zależności od ilości elementów na grafice, ich wielkość będzie proporcjonalna do rozmiaru całej naklejki, jaki wybierzecie. Kilka elementów można potem rozmieścić w dowolnej konfiguracji na ścianie.

Instalacja polega na odpowiednim balansowaniu pomiędzy klejącą powierzchnią naklejki a ścianą, przy jednoczesnym powolnym odklejaniu papieru podkładowego i operowaniu tzw. raklą, czyli plastikową łopatką z filcowym zakończeniem, która ma ułatwić wygładzanie naklejki. Na koniec pozostaje wygładzenie naklejki oraz zdjęcie papieru zabezpieczającego wydruk. Naklejka będzie wyglądała estetycznie, jeśli tylko wykażemy się odrobiną wysiłku przy jej instalacji. Powoli wygładzajmy jej powierzchnię tak, aby przede wszystkim uniknąć bardzo niechcianych pęcherzyków powietrza (te małe, jeśli już powstaną, polecam przebić cienką igłą, po malutkiej dziurce nie zostanie ślad!).

Naklejki Sylwetki

Z angielska silhouettes czyli zarysy postaci – a właściwie cienie udające postaci, zwierzęce, ludzkie, a nawet wytwarzające iluzję…

Cat on Bench Wall Decal by PIXERS

Naklejka ścienna z kotem w roli głównej. Rozprzestrzeniające się gałęzie i ptaki dodają naklejce uroku. Skomponowanie z czarno-białym plakatem daje efekt spójności

Flamingos Wall Decals by PIXERS

Duży i mały flaming w łazience – naklejka ścienna nie musi być czarna!

Kwiaty i Ornamenty

Czarne zarysy kwiatów, subtelne i przyciągające wzrok cieszą się dużym wzięciem. Podobnie ornamenty – ich geometryczna struktura jest wręcz stworzona do naklejki ściennej.

Naklejka Ścienna Ornament od PIXERS

Naklejka Ścienna „Ornament” z delikatnych pawich piór i motywów geometrycznych – idealna na całą ścianę, najlepiej do sypialni.

Kwitnący Kwiat Naklejka - PIXERS

„Kwitnący Kwiat”, subtelna naklejka ścienna w nieco romantycznym stylu. Na białą ścianę, do pokoju dziennego.

Typografia

Napisy w formie naklejki ściennej (nie tylko czarne) będą wyglądać niczym naszkicowane na ścianie. Życiowe motta, powitalne teksty albo teksty informacyjne – naklej i nie martw się, że odczepią się od ściany!

Motywacyjna Naklejka PIXERS

Nothing Worth Doing is Easy Wall Decal - PIXERS

Kuchenne Wariacje

Kuchnia to miejsce, w którym lepiej nie zaśmiecać ściany obrazami. Minimalistyczne i estetyczne naklejki ścienne sprawdzą się w roli nienachalnej dekoracji.

Naklejka do Kuchni-PIXERS

Naklejka umilająca każdy posiłek

Zabawne Dodatki

Jeśli lubisz zaskakujące rozwiązania, polecam zabawić się w magika i zamazać granicę między rzeczywistością a iluzją, umieszczając naklejki ścienne w nieoczekiwanych miejscach.

Naklejka Kot PIXERS

Może to naklejka, a może po prostu kot lądujący na łóżku.

Anioł lub amorek izolowane