TOP

Najczęściej fotografowane miasta świata

Najczęściej fotografowane miasta świata

Czy można wrócić z Paryża bez zdjęcia z wieżą Eiffla? Oczywiście, że tak, ale zdecydowana większość z nas nie może się oprzeć pokusie, aby ją sfotografować. I nie ma w tym nic dziwnego, że lubimy dokumentować swoje podróże na zdjęciach, aby później do nich wracać.

Przeanalizowaliśmy dane z serwisów stokowych i z 507 miast w 194 państwach wyłoniliśmy TOP 20 najczęściej fotografowanych miast na świecie. Jesteście ciekawi wyników naszych badań? Sprawdźcie koniecznie czy już tam byliście i gdzie warto się wybrać z aparatem!

 

 

20. Mediolan (0,99 mln zdjęć)

W Mediolanie najczęściej fotografowany jest ogromny plac Duomo i znajdująca się na nim gotycka katedra z XIV wieku.

Milano spirit

19. Wiedeń (1,05 mln zdjęć) 

Dawna monarchia Habsburgów zachwyca barokowymi pałacami takimi jak Schönbrunn i Belvedere wraz z otaczającymi ogrodami.

Palace Belvedere with Christmas Market in Vienna, Austria

18. Moskwa (1,06 mln zdjęć) 

Moskwa zaskakuje odwiedzających różnorodnością i kontrastami – można tu zobaczyć ogromne pałace, zaraz obok gmachy urzędowe, a w towarzystwie nowoczesnych biurowców często napotyka się komunistyczne pomniki.

17. Szanghaj (1,14 mln zdjęć) 

Szanghaj, jedno z największych miast na świecie, stanowi chińskie centrum gospodarcze i finansowe. Najbardziej rozpoznawalnym widokiem z tego miasta jest dzielnica wieżowców i drapaczy chmur – Pudong.

16. Stambuł (1,23 mln zdjęć)

Stambuł to miejsce, gdzie wschód spotyka się z zachodem, a tradycja z nowoczesnością. Turcja i mieszcząca się tam świątynia Hagia Sofia przyciągają turystów z całego świata.

The Blue Mosque in Istanbul during sunset

15. Bangkok (1,35 mln zdjęć)

Stolica Tajlandii, w tłumaczeniu oznaczająca Miasto Aniołów, dlatego nie dziwi fakt, że znajduje się tu ok. 400 świątyń buddyjskich i hinduistycznych.

 

14. Dublin (1,36 mln zdjęć)

Stolica Irlandii i zarazem największe miasto tego kraju. Warte zobaczenia (i sfotografowania!) są na pewno Kolegium Świętej Trójcy i gmach Trinity College Library, a także Katedra św. Patryka.

13. Sydney (1,39 mln zdjęć) 

Pierwsza rzecz, jaka kojarzy się z Sydney to budynek Opery. Stał się ikoną współczesnej architektury, a razem z znajdującym się nieopodal Harbour Bridge tworzą piękną pocztówkę miasta stykającego się z oceanem.

Harbor Bridge Skyline II

12. Amsterdam (1,42 mln zdjęć) 

Podczas spaceru w Amsterdamie co krok możemy napotkać rowerzystów. Jest to najpopularniejszy środek transportu w Holandii i rowery różnej maści przecinają wszystkie uliczki.

11. Pekin (1,42 mln zdjęć)

Stolica Chin, wabiąca odwiedzających z całego świata. Style architektoniczne przenikające się w Pekinie to zabudowa z czasów cesarskich, architektura czasów socjalizmu  i w końcu najciekawsze współczesne projekty jak stadion autorstwa Frank Gehry’ego.

10. Barcelona (1,66 mln zdjęć)

Znana przede wszystkim z architektury Gaudiego Barcelona to miasto, w którym ani przez moment nie zabraknie nam atrakcji i pięknych widoków.

9. Berlin (1,66 mln zdjęć) 

Muzea, galerie, koncerty i przede wszystkim imprezy odbywające się w Berlinie sprawiają, że stolicę Niemiec wciąż odwiedzają młodzi ludzie z całego świata.

8. Los Angeles (2,02 mln zdjęć)  

Los Angeles to miejsce, które kojarzy się z wielkomiejskim życiem, wysokimi drapaczami chmur oświetlonymi nocą i oczywiście Hollywood. Kto nie chciałby uwiecznić na zdjęciu spaceru Aleją Sław lub gór Santa Monica?

Los Angeles downtown buildings skyline highway traffic

7. Melbourne (2,02 mln zdjęć)

Miasto uznane w 2011-2015 roku przez czasopismo „The Economist” za najlepsze do życia na świecie. Po Sydney jest największym i najbardziej zaludnionym miastem w Australii i stanowi centrum rozrywki ze swoimi charakterystycznymi barami i kawiarniami mieszczącymi się na dachach budynków.

 

6. Rzym (2,45 mln zdjęć) 

Włochy stanowią idealny cel podróży, a każdy z odwiedzających znajdzie tam coś dla siebie, począwszy od prawdziwych pereł architektury, przez muzea i zabytki, aż do tajemniczych włoskich uliczek, w których warto się zagubić.

5. Paryż (2,46 mln zdjęć) 

Nie było możliwe, żeby w TOP 20 nie znalazł się Paryż – miasto zakochanych. Chyba nie istnieje nikt, kto będąc w Paryżu nie zrobił sobie zdjęcia przy wieży Eiffela, budowli znienawidzonej przez paryżan i kochanej przez przyjezdnych.

 

4. Singapur (3,05 mln zdjęć) 

W zabudowie Singapuru – Miasta Lwa –  przeważają wysokie wieżowce – aż trudno uwierzyć, że kiedyś cała powierzchnia tego azjatyckiego miasta była porośnięta lasem równikowym.

3. Tokio (4,85 mln zdjęć) 

Stolica Japonii jest pełna charakterystycznych, orientalnych bazarów. Warto zobaczyć tu port z targiem rybnym, a także zapierające dech w piersiach wiśniowe ogrody, buddyjskie świątynie i Pałac Cesarski.

The leave change color of red in Temple japan.

2. Nowy York (6,23 mln zdjęć)

Miasto, które kojarzy się nam z amerykańskim snem i które podobno nigdy nie śpi… warto poczuć na własnej skórze jak tętni życie w tej ogromnej metropolii, wmieszać się w tłum na Times Square i odpocząć w Central Parku.

Brooklyn Bridge and Downtown Skyscrapers in New York at Dusk

1. Londyn (6,73 mln zdjęć) 

Pierwsze miejsce w naszym TOP 20 zdobył Londyn. Punktów w tym mieście, w których turyści robią zdjęcia jest mnóstwo: Pałac Buckingham, Big Ben, London Eye… Londyn jest również centrum koncertów, muzyki nowoczesnej i rozrywki.

London - Big ben and houses of parliament, UK

Wydawałoby się, że nie starczyłoby życia, żeby zobaczyć te wszystkie miejsca na własne oczy. Cóż… nic nie jest niemożliwe! Zanim jednak uda się uzbierać odpowiednie sumy i znaleźć czas na wyjazdy, możemy cieszyć się wymarzonymi widokami we własnym mieszkaniu, a fototapeta przedstawiająca kolejny cel podróży będzie doskonałą motywacją, żeby odkładać na wycieczkę, a zarazem przekonać się czy w rzeczywistości wszystkie wymienione w rankingu miejsca są tak samo piękne, jak na fotografiach.