TOP

Naklejki na meble – przewodnik Pixers

Naklejki na meble – przewodnik Pixers

Często pytacie, na jakich powierzchniach i w jaki sposób naklejać naklejki przeznaczone na meble (ale nie tylko). Przygotowaliśmy więc krótki przewodnik z naszymi inspiracjami – mamy nadzieję, że będzie on użyteczny w doborze wzorów na wasze meble, ale też podsunie wam nowe pomysły na to, w jaki sposób wykorzystać naklejkę standardową do odnowienia starej szafy czy do przemiany mebli w pokoju dziecka, kuchni oraz w biurze. Naklejki są łatwe do naklejenia – nakładamy je na meble tzw. techniką „na mokro” – o czym więcej w poniższej instrukcji.

 
Naklejki na Meble - Przewodnik PIXERS
 

Naklejkę można nakleić na każdej powierzchni

Każda gładka powierzchnia nadaje się do tego, aby nakleić na niej naklejkę – powierzchnia biurka czy szafki musi być jednak odpowiednio przygotowana. Powierzchnię mebla należy najpierw odtłuścić, np. rozpuszczalnikiem. W przypadku naklejania naklejki na stary drewniany stół czy drzwi warto ich powierzchnię lekko wyszlifować drobnym papierem ściernym a następnie dokładnie zetrzeć powstały pył. Jeśli mebel pokryty jest już warstwą laminatu, wystarczy go jedynie odtłuścić, aby naklejka gładko przylegała do powierzchni.  
PIXERS Naklejka na Biurko

Na biurku ładnie będą wyglądać kolorowe kropki na białym tle.

PIXERS Naklejki na Meble - IKEA Hack
  Naklejka świetnie nadaje się do ozdabiania prostych mebli z IKEA – wystarczy je odpowiednio wymierzyć i zamówić naklejkę w kilku częściach tak, aby można ją było nakleić np. na kilka szuflad lub na dwoje drzwi szafy. Sprawdź powyższe naklejki na stronie Pixers: Naklejka „Bliźniaczki”Naklejka „Szwedzki Koń”Naklejka „Trampki”Naklejka „Las”.

Doskonale sprawdzi się przy odnawianiu starej szafy

Jeśli posiadasz w domu starą drewnianą szafę lub komodę, która wygląda mało spektakularnie, ale widać w niej potencjał, możesz po prostu oczyścić ją ze starego lakieru i pomalować na wybrany kolor. Dodatkowo, aby uzyskać efekt WOW! zalecamy wykorzystanie naklejki na froncie takiej szafy.
PIXERS Naklejka na Szafę

Taka naklejka doda szafie charakteru…

Naklejka na Szafę w stylu retro - PIXERS blog

Szafa w stylu retro z naklejką od Pixers

…lub kiedy chcesz nadać swoim nowym meblom charakteru

Naklejkę możesz też nakleić na gładką powierzchnię nowych mebli – takie rozwiązanie sprawdzi się zaś głównie wtedy, gdy nie masz ochoty wymieniać mebli, a jedynie nadać im wyjątkowego charakteru. Naklejenie kolorowej naklejki na froncie szafki lub tylnej ścianie półki na książki w pokoju dziecka to idealny sposób na małą metamorfozę – niedrogą i efektowną! Podobne rozwiązanie możesz zastosować na frontach szafek w kuchni oraz w biurze, gdzie warto wykorzystywać personalizowane rozwiązania.
PIXERS Naklejki na meble IKEA

Meble z IKEA, ze względu na swoją prostą formę i neutralną kolorystykę, nadają się doskonale do naklejkowej przemiany!

W KUCHNI

Obecnie panuje trend na maksymalną prostotę w kuchni – jeśli jednak masz już jej dość, zabaw się w meblowego hakera i wykorzystaj naklejki do ozdobienia szafek.
Folkowa Naklejka na Szafę w Kuchni - PIXERS blog

Niezwykły wzór na naklejce może nadać charakteru całej kuchni – taki wzór doda minimalistycznemu wnętrzu odrobinę folkowego wdzięku.

Naklejka na szafkę w kuchni - PIXERS blog

A może kolorowe żelki na szafce?

Naklejki Jabłka - PIXERS blog

Taką naklejkę można zamówić jako naklejkę ścienną i nakleić na meblach w postaci pojedynczych, wyciętych z tła, elementów.

W BIURZE

We wnętrzach biurowych liczy się przede wszystkim funkcjonalność, dlatego wszelkie zbędne przedmioty oraz ważne dokumenty należy ukryć w przestronnych szafkach. Meble takie wcale nie muszą jednak być nudne! Wystarczy nakleić na nie jeden z geometrycznych wzorów, który nada wnętrzu dynamiki.
PIXERS Naklejka do Biura
Naklejka do Biura PIXERS

Geometryczne wzory pasują do przestrzeni biur i nowoczesnych domów

W POKOJU DZIECKA

Do pokoju dziecka wybierz żywe kolory i wzory zaczerpnięte z bajek. Do pokoju starszych dzieci pasują soczyste geometryczne naklejki skomponowane z wyposażeniem.
Naklejki Sowy - PIXERS blog

Słodkie sówki ożywią szafkę w pokoju dziewczynki!

Naklejka Neonowa Geometria - PIXERS

Neonowa naklejka do pokoju nastolatka

Możesz nakleić ją na blat stołu

Nie lubisz obrusów, ale drażnią cię plamy po kawie i herbacie na blacie stołu? Nie ma prostszego rozwiązania tego problemu niż naklejka! Na prostokątny stół będzie pasował każdy wzór, na okrągły zaś wybierz geometryczny lub kwiatowy, przypominający mandalę.
PIXERS-Tables-Stickers

Naklejka na Stół „Róże”

Naklejka na Stół „Mandala”

Naklejka na stół - PIXERS blog

…a także ozdobić nią drzwi!

Naklejka na meble to nie tylko naklejka na meble – to również sposób na ozdobienie drzwi! W naszym dziale Naklejek na Drzwi znajdziesz wiele inspirujących wzorów…
Naklejka na Drzwi - PIXERS

Na drzwiach ładnie wyglądają powtarzające się wzory oraz zdjęcia ukazujące perspektywicznie krajobraz lub architekturę.

PIXERS Naklejka na Drzwi

Naklejka dopasowana pod kolor ściany sprawi, że drzwi będą mniej oczywistym elementem wystroju.

INSTRUKCJA – jak naklejać?

Przed rozpoczęciem naklejania, upewnij się, że powierzchnia jest czysta, sucha i odtłuszczona. Do usunięcia zabrudzeń użyj benzyny ekstrakcyjnej lub jakiegokolwiek innego płynu do czyszczenia zawierającego alkohol. Niewielką naklejkę bez problemu zamontujesz samodzielnie. Większe naklejki bądź te, które składają się z kilku części, najwygodniej montować we dwójkę. Do naklejenia przydatne będą następujące narzędzia:
  • nóż
  • rakla filcowa
  • spryskiwacz z wodą
  • benzyna ekstrakcyjna
W przypadku powierzchni wykonanych z metalu, plastiku, szkła oraz drewna stosujemy technikę „na mokro”:
  1. Rozwiń naklejkę na czystej, suchej powierzchni. Pamiętaj, aby część zadrukowana znalazła się na górze. Rozwiń naklejkę (lub, jeśli jest złożona z kilku elementów, wszystkie jej części) i sprawdź czy wydruk nie posiada wad fabrycznych takich jak odbarwienia, deformacje, różnice w rozmiarze lub gramaturze poszczególnych elementów. Upewnij się również, że motywy graficzne na złączonych brytach idealnie do siebie pasują.
  2. Jeżeli montujesz naklejkę na powierzchni pionowej, na przykład na szafie, zacznij od góry. Jeśli natomiast montujesz naklejkę na powierzchni poziomej, na przykład na stole, nie ma znaczenia, z której strony zaczniesz naklejać wydruk.
  3. Przyłóż folię równo do powierzchni. Dla ułatwienia możesz za pomocą poziomicy wyznaczyć ołówkiem delikatną linię w miejscu, w którym będzie się znajdować krawędź naklejki.
  4. Odklej 20 – 50 cm materiału, a papier podkładowy zwiń pod spód. Każdorazowo, po odklejeniu kolejnej partii papieru podkładowego, spryskaj wodą zarówno stronę wewnętrzną naklejki (folię z klejem) jak i podłoże, na którym montujesz naklejkę.
  5. Wygładzaj raklą naklejany fragment wypychając pęcherzyki z wodą na zewnątrz. Do montażu naklejki o większym rozmiarze potrzebne będą dwie osoby: jedna z nich powinna wygładzać raklą naklejany fragment, wypychając przy tym pęcherzyki, druga natomiast powinna naciągać bryt naklejki podwijając papier podkładowy.
  6. Jeśli naklejka składa się z kilku elementów, każdą kolejną część zamontuj w sposób opisany powyżej. Pamiętaj, aby precyzyjnie dopasować elementy naklejki przyklejając je krawędź w krawędź.