TOP

Wiosna we Wnętrzach – Przewodnik po Kolorach PANTONE

Wiosna we Wnętrzach – Przewodnik po Kolorach PANTONE

W ostatnim wpisie zaprezentowaliśmy aranżacje w wybranych stylach na wiosnę. Innym sposobem na urządzenie wnętrza w wiosennym klimacie jest zaś posłużenie się przewodnikiem PANTONE po kolorach nie tylko modnych tej wiosny, ale przede wszystkim uniwersalnie świeżych i odzwierciedlających wiosenne budzenie się do życia.

Kolory Wiosenne -Przewodnik PIXERS

10 Wybranych Kolorów PANTONE na Wiosnę 2015

Akwamaryna, kolor nieba i wody

To kolor czystego nieba – chłodny i uspokajający, eteryczny, przywodzący na myśl krystaliczną wodę. Działa dobrze na osoby zestresowane, które potrzebują w domu miejsca, w którym będą mogły się wyciszyć. Pasuje do Marsali i Lodowej Szarości.

Kolor Wiosny - Akwamaryna - PIXERS blog

Krystalicznie czysta woda, bezchmurne niebo – z tym kojarzy się akwamaryna!

Custard, kolor słodkiego kremu do ciast

Jak sama nazwa wskazuje, to bardzo smakowity kolor – barwa słodka i słoneczna. To barwa, która rozwesela i ożywia, a poza tym jest łatwa do zestawienia we wnętrzach. Łączy się z Klasycznym Błękitem.

Custard - Kolory na Wiosnę PANTONE

Custard to barwa powstała przez połączenie żółtej i kremowej – jak ostatnie promienie słońca przed zachodem. Jest świetlista, ale nie nachalna; stanowi alternatywę dla jaskrawego żółtego.

 

Szary Lodowiec, chłodna elegancja

To kolor pasujący bardziej do mężczyzn niż do kobiet, kojarzący się z siłą i prostotą. Kobiety ceniące sobie te wartości również odnajdą w nim inspirację. Stanowi doskonałe tło dla innych barw, których walory podkreśla i nie przytłacza ich. Komponuje się z Drzewną Zielenią i Błękitem Zmierzchu.

Szary Lodowiec - Kolory na Wiosnę PANTONE

Ta szarość od PANTONE jest chłodna i nada każdemu wnętrzu zdecydowanego szyku.

Lawenda, kolor Prowansji

Barwa intrygująca o nieco nostalgicznym charakterze. Przywodzi na myśl pola lawendy i wiejską sielankę, ale jednocześnie jest to odcień dość chłodny. Komponuje się z Prażonym Migdałem.

Lawenda - Kolory Wiosny PANTONE

Ten odcień fioletu pasuje do każdego wnętrza – w sypialni będzie uspokajał, a w kuchni pełnił rolę motywu nadającego prowansalskiego stylu.

Lawenda na ścianie dodaje wnętrzu szyku, ale lepiej będzie wyglądać w pokojach dobrze oświetlonych, usytuowanych od strony południowej.

Przejrzysta Zieleń, barwa lodów miętowych

Kolejny smakowity kolor, orzeźwiający i niezwykle jasny odcień zieleni. Jest niezwykle oryginalny, ale też trudny i nie przypadnie do gustu każdemu. My lubimy go za świeżość i nietuzinkowość. Komponuje się z błękitami.

Jasny Zielony - Kolory Wiosny PANTONE

W tym kolorze pięknie wyglądają obicia mebli, drewniane krzesła i dodatki na ścianę.

Niebieski, a właściwie błękit morskich głębin

To barwa pomiędzy błękitem a turkusem – jest to odcień chłodny, ale pełen dobrych skojarzeń. Komponuje się z Przejrzystą Zielenią i innymi błękitami z palety PANTONE na wiosnę 2015.

Niebieski - Kolory Wiosny - PANTONE

Soczysty odcień błękitu – kojarzy się z Grecją, morzem i spokojem.

Lody Truskawkowe, różowa słodycz

Przyciągający wzrok kolor, o ciepłej tonacji, delikatny, ale też sugestywny. Kobiecy, zmysłowy, choć nie narzucający się tak, jak mocny róż czy magenta. Pasuje do Mandarynki i Prażonego Migdału.

Lody Truskawkowe - Kolory Wiosny PANTONE

Kolor dziewczęcy i słodki, ale może też być z łatwością zestawiany z innymi pastelowymi kolorami i bielą celem osiągnięcia „poważniejszego” efektu.

 

Mandarynka, pastelowa pomarańcza

Energetyczna barwa, pozytywna i pobudzająca witalność. Wywołuje uśmiech na twarzy zarówno jako barwa dominująca, a także zestawiona z Lodami Truskawkowymi i Prażonym Migdałem.

Mandarynka - Kolory Wiosny PANTONE

Ten przygaszony nieco odcień pomarańczy to barwa orientalnych wnętrz, ale też tych nowoczesnych, gdzie preferowane są stonowane kolory.

Tytan, siła i męskość

To ciemny odcień szarości o męskim charakterze. Kolor stali, który implikuje trwałość i solidność. We wnętrzach to kolor klasyczny, pojawiający się też w wersji industrialnej w postaci surowego betonu na ścianie. Komponuje się z Lawendą i Wiciokrzewem.

Tytan - Kolory Wiosny PANTONE

Szarość stali i betonu pasuje do wnętrz nowoczesnych, z lekkim akcentem industrialnym.

Prażony Migdał, szlachetny beż

Najbardziej neutralny z wiosennej palety PANTONE. To barwa organiczna, kojarząca się z naturą: piaskiem, migdałami i kolorem lekko opalonej skóry. Harmonizuje z Lawendą.

Prażony Migdał - Kolory Wiosny PANTONE

A cała paleta wiosenno-letnia wygląda tak:

PANTONE All Colours

Paleta Kolorów PANTONE na sezon wiosenno-letni 2015