TOP

31 pomysłów na ścienną galerię zdjęć i obrazów

31 pomysłów na ścienną galerię zdjęć i obrazów

Szukasz pomysłu na zagospodarownie pustej ściany? Chciałbyś udekorować salon rodzinnymi fotografiami, ale nie wiesz jak to zrobić? Spędziłeś całą noc na przeglądaniu Pixers i nadal nie możesz się zdecydować, który obraz wybrać? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – wybierz interesujące Cię zdjęcia lub obrazy i ułóż z nich kompozycję, która będzie zapierać dech w piersiach wszystkich odwiedzających.

Stworzenie domowej galerii jest bardzo proste i daje mnóstwo satysfakcji. Poza tym to świetny sposób na spędzenie rodzinnego popołudnia – w końcu nawet najmłodsi mogą okazać się pomocni. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o zostaniu dekoratorem wnętrz, właśnie teraz możesz się sprawdzić. Nie przejmuj się, z naszym mini-poradnikiem i garścią inspiracji, na pewno sobie świetnie poradzisz.

Ściana pełna zdjęć i obrazów – Co warto wiedzieć?

  • Domowe galerie są świetnym sposobem na zagospodarowanie ścian w miejscach, w których nie ma miejsca na atrakcyjny mebel lub inną trójwymiarową ozdobę – korytarzach lub przestrzeniach nad schodami.
  • Kompozycje ścienne składające się z wielu elementów są na tyle dekoracyjne, że skutecznie skupiają na sobie całą uwagę – nie rób im dodatkowej konkurencji mnóstwem bibelotów.
  • Kontrolowany chaos sprawdzi się równie dobrze jak idealny porządek. Zdjęcia i obrazy możesz ułożyć w dowolnie wybraną kompozycję. Poniżej znajdziesz kilkadziesiąt inspiracji.
  • Nie bój się łączyć różnych materiałów, kolorów i symboli. Jeśli chcesz stworzyć kompozycję inspirowaną wakacjami nad morzem, możesz powiesić na ścianie także muszle lub mapy. Dobrze sprawdzą się także napisy.
  • Aby uniknąć wrażenia totalnej przypadkowości dobrze trzymać się jakiegoś wybranego klucza – kolorystyki opraw lub fotografii, czy też podobnej tematyki prac. Jeśli boisz się, że kompozycja może wyglądać zbyt chaotycznie, postaw na sprawdzone rozwiązania – zestawienie kilku podobnych obrazów lub zdjęć w tych samych ramach.
  • Galerie złożone z różnorodnych zdjęć i obrazów, czują się najlepiej na tle o jednolitym i jasnym kolorze.
  • Nie wahaj się upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu i wykorzystaj domową galerię do ukrycia niedostatków ściany. Obraz lub zdjęcie idealnie ukryją każdą plame i pęknięcie.

A teraz czas na garść inspiracji 🙂

Źródła naszej inspiracji: INSIDE DESIGN COThe Design FilesApartment TherapyBright BazaarCarot ThriftCoco Cozydecor8Better Homes and GardensPinterestVintage WrenPickleePilarrHome & GardenDesign SpongeDekoratoriumYoung House Lovedesign scoutingScrap Me Baby1510 farmhouse fancyBeautiful InspirationsDream fun HouseThe SelbySweet Chaos HomeEveryday Emily.