TOP

Jak mieszkają gwiazdy?

Jak mieszkają gwiazdy?

Gwiazdy mogą pozwolić sobie na domy, o jakich zwykli śmiertelnicy tylko pomarzą: ogromne, z kilkoma sypialniami i łazienkami, wyposażone ekstrawagancko i luksusowo. Ale nie wszystkie gwiazdy lubią to, co najdroższe i największe – najczęściej luksus zaklęty jest w proste, niepozorne formy. Warto o tym pamiętać, wybierając się po meble czy tekstylia do Waszego domu.

 

Domy Gwiazd - Reese Witherspoon i Jared Leto - blog PIXERS

 

W drugiej części wpisów poświęconych domom gwiazd zaglądamy do wnętrz, w jakich mieszkają Reese WitherspoonJared Leto – dwie zupełnie różne osobowości i charaktery. Ich domy pokazują te różnice i mogą być inspiracją do tego, w jak różny sposób urządzić można swój dom. Reese mieszka w eleganckim domu urządzonym w stylu hiszpańskim z domieszką rustykalnego. Jared zaś w przestronnym domu, powstałym w dawnym wojskowym budynku o prostej konstrukcji. 

 

Klasyczna elegancja – dom Reese Witherspoon

Hollywoodzka gwiazda mieszka w Los Angeles w domu urządzonym w klasycznym hiszpańskim stylu. Drewniane okna mają kształt wydłużonych łuków, dach pokrywa stylowa dachówka, a balkony są osadzone na drewnianych konstrukcjach. Wnętrze domu również tchnie atmosferą hiszpańskiego wybrzeża – z drewnianymi podłogami i meblami.

 

 

 

 

 

Dom Reese Witherspoon - PIXERS blog

Dom jest dobrze oświetlony przez światło wpadające przez duże okna. Przestronny przedpokój prowadzi do kolejnych pomieszczeń, wśród nich elegancki salon z wysokimi oknami i stylowym kominkiem. Zabytkowy stół dodaje klimatu wnętrzu.

 

Dom Reese Witherspoon - PIXERS blog

Pokój gościnny z biblioteczką urządzony jest w klasycznym stylu, w jadalni uwagę zwracają oryginalne łuki zdobiące wejście, a także oryginalne meble i żyrandol.

Dom Reese Witherspoon - PIXERS blog

Dom wyposażony jest również w jadalnię rodzinną, gdzie można celebrować śniadanie z widokiem na ogród. W kuchni centralnym elementem jest zielona rustykalna wyspa, idealna do przygotowywania posiłków.

 

 

Sypialnia w stylu śródziemnomorskim i elegancka łazienka to przestrzenie relaksu – wyposażone luksusowo, ale nie nachalnie.

Artystyczna przystań Jareda Leto (LA)

Dom Jareda w dawnej siedzibie wojska.

Jared Leto jest również szczęśliwym posiadaczem domu w Los Angeles – jednak jego posiadłość to zupełnie inna bajka od tej, w której żyje Reese. Dom gwiazdora to dawna siedziba bazy wojskowej w historycznej lokalizacji Laurel Canyon. Dom posiada aż osiem sypialni i dwanaście łazienek, jest więc naprawdę ogromny. Jego wystrój to mieszanka stylu eklektycznego z orientalnym – artystyczny azyl, w którym aktor i muzyk mieszka i pracuje oraz wystawia swoją kolekcję sztuki.

Jared Leto - Dom w LA - blog PIXERS

W całym domu podłogi zdobią dywany w orientalnym stylu. Przestronne korytarze prowadzą do kolejnych galerii, a nawet teatru.

 

W całym domu obecna jest sztuka i piękne stylowe meble. W obszernych pomieszczeniach jest też miejsce na galerie, w których można podziwiać kolekcję sztuki Jareda.

Dom Jareda Leto - blog PIXERS

Imponujące hala zamieniona została w prawdziwą galerię sztuki.

Dom Jareda Leto - blog PIXERS

Stylowe posadzki nadają wnętrzom orientalnego klimatu, który połączony jest z minimalistycznym wystrojem.

Dom Jareda Leto - blog PIXERS

Wewnętrzne patio gwarantuje prywatność, a kamień obecny jest nie tylko na posadzkach, ale również w łazienkach.