TOP

Żyj kolorowo! Kolory we Wnętrzach według Pixers

Żyj kolorowo! Kolory we Wnętrzach według Pixers

Niedawno pisaliśmy o trendach wypatrzonych na blogach, a także o kolorze wybranym przez PANTONE kolorem roku 2015, czyli o marsali. Nie każdy na szczęście ślepo podąża za trendami i nie każdemu też muszą podobać się aktualnie promowane przez projektantów kolory i style. Dlatego chcielibyśmy pokazać wam w tym wpisie różne zestawienia kolorystyczne, również te monochromatyczne. Zaczerpniecie z naszych propozycji to, co najlepsze dla was!

Żyj-kolorowo-PIXERS

W naszych propozycjach znajdziecie także kolorowe fototapety, które są najprostszym sposobem na szybką odmianę sypialni, kuchni czy salonu.

W tym sezonie modne będą zestawienia mocnych, kontrastujących ze sobą kolorów, ale warto zestawiać ze sobą również barwy pochodne, np. granatowe ściany i niebieskie sofy i dodatki; zielone meble i seledynowe akcesoria; czerwone obicia krzeseł i żółty obrus. itd. Takie zestawienia wymagają gładkich faktur i prostych form – a jeśli lubimy jaskrawe wzory warto pójść na całość i łączyć ze sobą pozornie nie pasujące do siebie wzory, np. paski i motywy roślinne albo orientalne mozaiki z plamami. Nie zapominajmy o uniwersalnej bieli i czerni, które, choć nie są uznawane za barwy (pierwsza odbija całe światło, druga zaś całkowicie je absorbuje), to w połączeniu z szarością i odcieniami grafitu, mogą być naprawdę intrygującym zestawieniem.

Głęboki Błękit

To kolor, który albo pokochacie albo go znienawidzicie. My lubimy jego intensywność i nieskończoną możliwość wariacji tonalnych – od ciemnego denimu po soczysty turkus. Dobrze prezentuje się zestawiony z kontrastującymi żółtymi dodatkami. Na ścianie najbardziej lubimy go w wersji ombre (efekt uzyskany dzięki fototapecie od Pixers).

PIXERS_blog_DeepBlue_Interior_Design

Ciemny błękit w różnych odcieniach – chłodniejszym i morskim. Do ścian w takich barwach dobierz beżowo i jasne albo kontrastujące dodatki i meble.

OmbreBlue_WallMural_PIXERS_58031156

Fototapeta z efektem ombre, gdzie morski ciemny turkusowy przechodzi w ciemny granatowy. Granatowe obicie sofy oraz żółte i turkusowe elementy wyposażenia podkreślają wyrafinowanie tej kompozycji.

Granat w połączeniu z bielą tworzy przytulną i spokojną atmosferę. Wzór w ryby sprawdzi się w pokoju małego fana morskich głębin!

Ciemna Zieleń

Zieleń to kolor nadziei. W przestrzeniach domowych będzie wyglądał dobrze zarówno z prostymi meblami i dodatkami, jak i stylizowanymi sofami, fotelami oraz ciężkimi złotymi ramami. Komponuje się z odcieniami żółtego, a kontrastuje z fioletem.

PIXERS_GreenInterior_Design

W zależności od tonu i odcienia zieleni, zestawimy ją z ciepłymi barwami słońca lub z fioletem. Można też stworzyć w pomieszczeniu wariację na temat zieleni o różnym stopniu nasycenia.

Liście_Fototapeta_PIXERS_41475082

Jeśli wolisz „lżejszy” wystrój, fototapeta w ażurowe liście na białym tle od PIXERS jest dla ciebie.

Cabinet by Richard Wood, vases by Jamie Hayon. Interiors by Soren Studio photo by Thomas Loof

Zielony może być też jeden element, np. szafka od Richarda Wooda, zestawiona z wazonami projektu Jamiego Hayona. Stylizacja wnętrza: Soren Studio. Zdj. Thomas Loof.

Kontrastowe Zestawienia

Co zrobić, jeśli nie zadowala nas monochromatyczne wnętrze lub też wolimy przestrzenie odlotowe i kolorowe? Jeśli chcesz żyć naprawdę kolorowo, nie bój się kontrastowych zestawień: nie tylko kolorystycznych, ale też fakturowych. Poniżej prezentujemy najbardziej szalone pomysły, które prezentują się zupełnie harmonijnie. Moc kolorów nie musi oznaczac chaosu, trzeba tylko łączyć ze sobą barwy w tych samych tonacjach; neony razem, a bardziej „wyblakłe” barwy osobno. Inspirację mogą stanowić folkowe stroje!

PIXERS_ContrastingColours2_blog

Baw się kolorami! Zestawiaj barwy pochodne i dopełniające, ciepłe i zimne. Efekt będzie piorunujący!

PIXERS_Rainbow_WallMural_48225102

Tęczowa fototapeta z efektem malarskich impastów od Pixers będzie doskonałym tłem dla szarych i drewnianych mebli.

PIXERS_ContrastingColours_blog

Kolorowe wzory nadadzą wnętrzu unikalnego charakteru, a umiejętnie dobrane dodatki dopełnią całości.

PixersEthnic_01ETHNIC_50682284

Etniczny wzór na ścianie wymaga jedynie prostego wystroju. Fototapeta – Pixers

Klasyka Bieli i Czerni oraz tego, co pomiędzy…

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że wnętrza wzorzyste i kolorowe są atrakcyjne, ale mogą się szybko znudzić. Jeśli zatem należysz do grupy nie gustującej w częstych zmianach wystroju, dla ciebie proponujemy klasyczne połączenia: bieli z czernią i szarościami. Uzyskasz efekt wyszukanej prostoty, jeśli zostawisz jedynie te barwy we wnętrzu, a możesz je też dopełnić kolorowymi dodatkami (które można zmieniać częściej niż meble).

PIXERS_blog_GrayBlack_InteriorDesign

Szara ściana i biel plakatów zestawione z ciemnym granatowym obiciem sofy. Z szarością współgra czeń i biel, ale również beże.

Moustache_WallMural_PIXERS_57846945

Wąsata fototapeta nie musi być infantylna – w czerni i bieli będzie doskonałym tłem dla sypialni.

PIXERS_TableSticker_53469641

Biel i czerń w kwiatowej wersji – w postaci blatu stołu pokrytego naklejką od Pixers.

Wielki Mur Chiński_PIXERS_1400973

Chiński mur na ścianie w łazience – piękny widok w odcieniach szarości nastraja do podróży w marzeniach…