Fototapety Do pokoju młodzieżowego

Fototapety do pokoju młodzieżowego to nie tylko rozwiązanie estetyczne czy zabezpieczające ścianę przed zniszczeniem. To przede wszystkim dekoracja, za pomocą której nastolatek może wyrazić swoje pasje i stworzyć w pokoju indywidualny, odpowiadający mu klimat.

Dlaczego warto wybrać fototapetę do pokoju młodzieżowego?

Fototapeta do pokoju młodzieżowego to bardzo ciekawe i pożądane rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w przypadku sypialni nastolatków, jak i nastolatek. Wielość rozwiązań, różnorodność grafik, możliwości ich dostosowania do stylu aranżacji całego pomieszczenia i łatwość montażu czynią z nich bardzo przydatne rozwiązanie.

Wiele grafik pojawiających się na fototapetach nawiązuje do stylu młodzieżowego, jest rysowana komiksową kreską. Można znaleźć też propozycje retro, industrialne oraz eklektyczne. Nie brakuje przedstawień nawiązujących do pasji nastolatków. Bardzo dużą popularnością cieszą się wzory inspirowane kosmosem oraz grafiki nawiązujące do sportu, architektury lub po prostu abstrakcyjne kompozycje. Młode fashionistki mogą wybierać spośród wielu propozycji w stylu glamour lub shabby chic.

Fototapet do pokoju nastolatka nie warto wybierać samemu. Lepiej zachęcić pociechę do pomocy w tworzeniu projektu i razem z nim zdecydować, która grafika będzie się najlepiej prezentowała w pokoju.

Nie musisz się jednak stresować, jeśli po pół roku nastolatek stwierdzi, że chce zmiany kompozycji. Fototapety znacznie łatwiej usunąć niż tradycyjne tapety, w dodatku montaż nowej zajmuje niewiele czasu. Jeśli postawisz na samoprzylepną fototapetę, możesz ją swobodnie odklejać, przyklejać i przenosić w różne miejsca bez straty na jakości czy przyczepności materiału. Pamiętaj jedynie o precyzyjnym doborze rozmiaru fototapety i wyborze odpowiedniego rodzaju, który będzie dopasowany do potrzeb pomieszczenia.

Rodzaje fototapet

Na etapie składania zamówienia klient ma możliwość dostosowania sposobu przygotowania grafiki do swoich indywidualnych preferencji. Jednym z parametrów, który można samodzielnie ustawić, jest rodzaj fototapety. Wszystkie rodzaje wykonane są z bardzo trwałego i odpornego na zniszczenia materiału, a poszczególne modele mają dodatkowo szczególne właściwości. Do wyboru masz:

  • fototapetę zmywalną – oporna na wilgoć, wytrzymała i matowa, świetnie nadaje się do wnętrz, które ulegają częstemu zabrudzeniu lub narażone są na działanie wilgoci. Sprawdzi się w kuchni, łazience lub dziecięcym pokoju. Czyścić ją możesz wilgotną ściereczką;
  • fototapetę samoprzylepną – wyjątkowo odporna na rozdarcia i zagniecenia, wykonana z matowego i samoprzylepnego materiału. Możesz ją wielokrotnie przyklejać i odklejać, a do czyszczenia wystarczy sucha ściereczka;
  • fototapetę winylową – z ekologicznego, trwałego i matowego materiału, który zapewnia ścianom optymalną oddychalność. Rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim na równych i gładkich ścianach. Taką fototapetę bez problemu wyczyścić suchą ściereczką.

Jak dostosować fototapetę do pomieszczenia?

Wybierając fototapetę, musisz precyzyjnie określić wymiary ściany, na której chcesz ją zamontować. Najlepiej w takim przypadku sięgnąć po miernik laserowy, który poda ci możliwie najdokładniejsze wyniki i uchroni przed pomyłką.

Dzisiejsze możliwości druku pozwalają na składanie zamówień na fototapety o bardzo konkretnych wymiarach. Nie musisz się martwić, że po otrzymaniu dekoracji będziesz musiał ją samodzielnie przycinać lub okaże się, że jest za mała. Personalizując zamówienie, możesz dokładnie określić wymiary danej fototapety. W zależności od wybranej grafiki i twoich oczekiwań masz także możliwość dopasowania obrazka na fototapecie w taki sposób, aby zachować pełną grafikę. Dzięki temu do ciebie dociera idealnie dopasowany projekt, którego montaż zajmuje dosłownie chwilę. A jeśli wybierzesz fototapetę samoprzylepną, nie będzie ci potrzebny nawet klej.

Na której ścianie nakleić fototapetę?

W pokoju młodzieżowym fototapeta zawsze będzie się dobrze prezentować, choć istnieje kilka miejsc, w których szczególnie warto ją zamontować:

  • na ścianie, przy której stoi łóżko – w ten sposób stworzysz ciekawy klimat w pomieszczeniu, a jednocześnie wyznaczysz strefę relaksu. Fototapeta nie musi być neutralna, może bardzo wyraźnie nawiązywać do zainteresowań nastolatka;
  • na ścianie, przy której stoi biurko – to z kolei rozwiązanie, które pozwoli wyznaczyć strefę pracy w pokoju młodzieżowym, a przy okazji sposób na uchronienie ściany przed zniszczeniem. Nawet jeśli ściana zostanie przypadkiem zachlapana sokiem lub kawą, nie musisz się martwić – wystarczy, że przetrzesz fototapetę mokrą lub suchą ściereczką;
  • na ścianie, przy której znajduje się zestaw do gry – fototapety do pokoju gracza to osobna kategoria grafik, jednak również wśród tych przeznaczonych do pokoju młodzieżowego znajdziesz ciekawe propozycje, które pozwolą ci stworzyć ciekawy kącik do gry.
... więcej