Fototapety Do przedpokoju

Fototapety do przedpokoju to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku pomieszczeń bardzo wąskich, a przy tym dość długich. Dzięki fototapecie szybko i w ciekawy sposób można zagospodarować całą ścianę i osiągnąć zwracający uwagę efekt.

Dlaczego warto wybrać fototapetę do przedpokoju?

Fototapeta do przedpokoju to rozwiązanie, które może pomóc zmienić z pozoru nudny i nieciekawą część domu lub mieszkania w atrakcyjną przestrzeń. Przedpokój to wyjątkowo trudne do aranżacji pomieszczenie. Z reguły nie jest wyjątkowo duży, ale zdarza się, że jest bardzo długi. Takie nietypowe wymiary uniemożliwiają postawienie tutaj szczególnie dużej ilości mebli, dekoracji, czasami nawet wstawienie większej komody może być problemem. Z drugiej jednak strony prawdopodobnie nie chcesz, aby ściany w przedpokoju pozostały niezagospodarowane. Przedpokój to ważne miejsce w strukturze domu lub mieszkania, ponieważ stanowi pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzą zarówno goście, jak i domownicy. Każdemu właścicielowi zależy więc na tym, aby przedpokój był przytulny i zapraszał do eksplorowania kolejnych przestrzeni. W uzyskaniu tego efekt może pomóc właśnie fototapeta do przedpokoju. Dzięki niej można:

 • optycznie powiększyć pomieszczenie;
 • stworzyć przytulny klimat w neutralnej dość przestrzeni;
 • zaaranżować niecodzienną dekorację, która zachwyci domowników i gości.

Fototapeta nie tylko do przedpokoju

Przedpokój to nie jedyna trudna do zaaranżowania przestrzeń, którą można zagospodarować dzięki fototapecie. W wielu obiektach użyteczności publicznej – urzędach, przychodniach, klinikach stomatologicznych, gabinetach kosmetycznych są wąskie, trudne do zagospodarowania przestrzenie, których nie powinno się jednak pozostawić bez żadnej aranżacji. Również w takim przypadku warto sięgnąć po taką fototapetę jak do przedpokoju. Liczba wzorów i motywów, spośród których można wybierać, jest tak duża, że do każdego rodzaju obiektu i pomieszczenia bez problemu dobierzesz odpowiednie rozwiązanie. Co ważne, każdy taki wzór możesz łatwo spersonalizować.

Jak wygląda personalizacja fototapety do przedpokoju lub korytarza?

Fototapetę do przedpokoju można w bardzo prosty sposób spersonalizować. Część producentów umożliwia bowiem wskazanie na etapie składania zamówienia określonych parametrów, do których dostosowany ma zostać wybrany projekt. Co można poddać personalizacji?

 • Personalizacja zakłada przede wszystkim dokładne dostosowanie fototapety do wymiaru ściany. Po wyborze interesującego cię motywu musisz jedynie podać właściwe wymiar, a dotrze do ciebie fototapeta o idealnym rozmiarze, której w żaden sposób nie trzeba już przycinać ani w inny sposób dostosowywać.
 • Przy składaniu zamówienia masz możliwość zmiany koloru grafiki. Oczywiście możesz pozostać przy oryginalnych kolorach fototapety do przedpokoju, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić projekt w wersji czarno-białej lub w sepii.
 • Znalazłeś wymarzoną grafikę, ale nie odpowiada ci jej układ? Nie ma problemu. Składając zamówienie, możesz wybrać m.in. efekt lustrzanego odbicia.

Jaki materiał fototapety do przedpokoju wybrać?

Ponieważ fototapety do przedpokoju są wyjątkowo narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, zabrudzenia lub otarcia, najlepszym wyborem będzie tapeta zmywalna, z której błyskawicznie możesz usunąć ewentualne zabrudzenia za pomocą wilgotnej ściereczki. Tapeta zmywalna jest dodatkowo bardziej odporna na wilgoć. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie rodzaje fototapet wykonane są z trwałego i odpornego na zniszczenia materiału. Oprócz tapety zmywalnej masz do wyboru również:

 • fototapetę samoprzylepną – jest bardzo odporna na rozdarcia i zagniecenia, a niezbyt silne uderzenia mechaniczne nie pozostawią na niej większego śladu. Wykonuje się ją z matowego i samoprzylepnego materiału, co znacznie ułatwia montaż, który trwa dosłownie chwilę; plusem tego rozwiązania jest także to, że fototapetę samoprzylepną możesz wielokrotnie przyklejać i odklejać;
 • fototapetę winylową – to rozwiązanie polecane jest raczej do domów i mieszkań niż do budynków użyteczności publicznej. Taka fototapeta wykonana jest z ekologicznego, trwałego i matowego materiału, co zapewnia optymalną oddychalność ścian. Tapeta winylowa sprzyja utrzymaniu w pomieszczeniu dobrego klimatu. Łatwo też ją wyczyścić, zamiast jednak mokrej ściereczki powinno się używać suchej.

Jaki wzór fototapety do przedpokoju wybrać?

Fototapeta do przedpokoju pozwoli ci zaaranżować tę przestrzeń w ciekawy sposób. Dla uzyskania właściwego efektu kluczowy jest oczywiście wybór odpowiedniej grafiki. W przypadku wąskich przestrzeni i długich ścian z pewnością sprawdzą się:

 • różnego rodzaju krajobrazy górskie lub morskie, które optycznie powiększą przestrzeń;
 • grafiki powstałe na bazie zdjęć nieba, chmur, górskich szczytów – dadzą wrażenie większej wolności i swobody w przestrzeni, zniwelują uczucie ograniczenia;
 • abstrakcyjne motywy, które ożywią przestrzeń i nadadzą jej ciekawego charakteru.
... więcej