Obrazy i plakaty Do jadalni

Obrazy do jadalni to świetne rozwiązanie dekoracyjne, które jest w stanie błyskawicznie odmienić tę stosunkowo trudną do zaaranżowania przestrzeń. Bogactwo grafik, z których można stworzyć obraz do jadalni, daje ci duże pole do popisu.

Z czego wykonane są obrazy do jadalni?

Obrazy do jadalni najczęściej wykonuje się na płótnie. To wyjątkowo trwałe dekoracje, które drukowane są w technologii cyfrowej na wytrzymałym materiale. Wysoka jakość materiału gwarantuje, że sam wydruk będzie się prezentował bardzo dobrze. Dokładność odwzorowania wybranego motywu, jakość kolorów, trwałość i odporność na szkodliwe działanie promieni słonecznych – to tylko niektóre z podstawowych zalet druku cyfrowego na płótnie. Technologia ta pozwala utrwalać nie tylko nowoczesne graficzne przedstawienia, lecz także tworzyć reprodukcje najważniejszych dzieł malarskich. Obrazy drukowane na płótnie zaskoczą niejednego gościa w twoim domu, a ich cena w porównaniu do ręcznie malowanych dzieł jest naprawdę konkurencyjna.

Jaki wzór obrazu do jadalni wybrać?

Wybierając obraz do jadalni (lub jadalni połączonej z salonem), warto kierować się przede wszystkim charakterem całego pomieszczenia. Należy zadbać, aby połączenie wszystkich elementów dawało wrażenie spójnej dekoracji. Pamiętać trzeba również o tym, że dekoracja w jadalni powinna sprzyjać atmosferze spokojnego spożywania posiłku. Dobrze sprawdzają się w tym przypadku:

  • różnego rodzaju wakacyjne krajobrazy
  • przedstawienia flory i fauny
  • motywy roślinne, orientalne, tropikalne
  • abstrakcyjne wzory w stonowanych, ciepłych kolorach.

Stawiaj na ciepłe barwy, spokojne grafiki, które zachęcą do odpoczynku w rodzinnym gronie. Unikaj motywów kontrowersyjnych, które mogą wzbudzić niechęć u gości lub któregoś z domowników.

Jak dobrać rozmiar obrazu do jadalni?

Dzięki rozbudowanej usłudze personalizacji bez problemu możesz dostosować wielkość obrazu do realnych potrzeb aranżacyjnych. Jeśli jadalnia jest naprawdę duża, nie wybieraj do niej małego obrazu, który zupełnie zginie na ścianie. Zdecyduj się na dekoracje o dużych wymiarach, które odpowiednio zaprezentują się na ścianie. W przypadku mniejszych jadalni uważaj, aby nie przesadzić z rozmiarem obrazu, ponieważ może on przytłoczyć, a tego typu efektu lepiej się wystrzegać, szczególnie w takich pomieszczeniach jak jadalnia.

Jeden obraz czy cała kompozycja?

Wybierając obraz do dużej jadalni, warto rozważyć stworzenie kompozycji z kilku dekoracji. Jeśli nie chcesz wieszać jednego dużego obrazu, wybierz kilka mniejszych. Pamiętaj jednak, że powinny one jakoś się ze sobą łączyć, w innym przypadku całość sprawi wrażenie przypadkowości. Możesz także ułatwić sobie zadanie, wybierając obrazy wieloczęściowe, takie jak dyptyki, tryptyki, kwadryptyki lub pentaptyki. Z ich pomocą ciekawie zaaranżujesz ścianę bez ryzyka połączenia elementów, które nie pasują do siebie.

... więcej